• 10 برنامه برتر آموزش زبان؛ با بهترین اپلیکیشن های یادگیری زبان ایرانی و خارجی آشنا شوید

  • 40 تعداد لایک

10 برنامه برتر آموزش زبان؛ با بهترین اپلیکیشن های یادگیری زبان ایرانی و خارجی آشنا شوید

  • آریزون آریزون
  • |
  • 1398/04/11 ﺳﻪشنبه 11 تير 1398
  • |
  • زمان مطالعه 3 دقیقه
  • |
  • 3517 بار بازدید شده
  • 40 تعداد لایک

یادگیری زبان این روزها به امری ضروری تبدیل شده است. بنابراین دانستن زبان های خارجی و به ویژه زبان های بین المللی مانند انگلیسی، بسیار لازم است. بزرگترین چالش پیش روی یادگیری زبان، نداشتن وقت کافی است.کتاب های مختلف مانند انگلیسی در سفر، سعی کرده اند تا حدودی این مشکل را حل کنند، اما در دنیای امروز که گوشی های هوشمند به پرکاربردترین وسیله بشر تبدیل شده، هیچ چیز جای اپلیکیشن های موبایل را نمی گیرد. اپلیکیشن های آموزش زبان اکنون توانسته اند جایگاه مناسبی در بازار یادگیری پیدا کنند.
نرم افزارهای زیادی هستند که آموزش زبان انگلیسی یا زبان های بین المللی دیگر را به خوبی انجام می دهند. اما حتما شما نیز مانند بسیاری دیگر، در انتخاب اپلیکیشن مناسب دچار سردرگمی شده اید. برای استفاده از بهترین برنامه، نیاز است تا شناخت کافی از آنها وجود داشته باشد.
نکته بعدی اینکه برای ما ایرانی ها، بهتر است برنامه ها بر پایه زبان فارسی طراحی شده باشند. در ادامه بهترین اپلیکیشن های آموزش زبان ایرانی و خارجی به شما معرفی خواهد شد؛ بنابراین می توانید برنامه مناسب خود را پیدا کرده و از آن استفاده کنید.

MEMRISE؛ راحت به خاطر بسپار

نرم افزار آموزش زبان

اپلیکیشن آموزش زبان MEMRISE برنامه ای کاربردی است که روشی متفاوت برای یاد دادن در پیش گرفته. پس از آنکه MEMRISE را باز می کنید، برنامه از شما زبان مورد نظر را سوال می کند. 22 زبان از جمله انگلیسی، فرانسوی، اسپانیایی، آلمانی، ترکی، چینی و عربی، برای کاربر در نظر گرفته شده که هر یک از آنها دارای دو سطح مبتدی و پیشرفته هستند. پس انتخاب سطح یادگیری، اولین درس برای شما به نمایش در می آید. MEMRISE به صورت کلمه به کلمه پیش می رود. در نخستین قدم شما یک کلمه را یاد خواهید گرفت. برای آموزش زبان بهتر، نرم افزار با استفاده از یک فیلم کوتاه تلفظ را یاد داده و لغت نیز به زبان مورد نظر و زبان خود شما نوشته شده است.
فلسفه اپلیکیشن MEMRISE یاد دادن کلمات و جملات پرکاربرد و محاوره ای است تا کاربر هرچه زودتر با زبان مورد نظر آشنا شده و بتواند در سفر نیز از آن استفاده کند. پس از گذراندن چند درس، MEMRISE از شما سوال پرسیده و سطح دانش تان را می سنجد. پرسش ها سخت نیستند و به راحتی به آنها جواب خواهید داد. برنامه به همین شکل پیش خواهد رفت و کلمات و اصطلاحات پرکاربرد را یاد خواهد داد. نرم افزار آموزش زبان هر کلمه ای که یاد بگیرید، MEMRISE به شما امتیاز خواهد داد. شما می توانید با دیگر کاربران نیز مسابقه بدهید و سطح دانش خود را محک بزنید. رابط کاربری زیبا و ساده، امکانات انگیزشی، استفاده از سرگرمی و آموزش تصویری، MEMRISE را به یکی از بهترین اپلیکیشن های آموزش زبان تبدیل کرده است. فرصت را از دست ندهید و همین حالا آن را نصب کنید.

DUOLINGO؛ یادگیری و سرگرمی کنار هم

نرم افزار آموزش زبان

DUOLINGO مشهورترین اپلیکیشن آموزش زبان است و طرفداران زیادی در سراسر دنیا دارد. در ابتدای برنامه با مرحله ای همانند برنامه MEMRISE رو به رو می شوید و باید زبان مورد نظر خود را انتخاب کنید. مطابق انتظار تمام زبان های مشهور و پرکاربرد دنیا در DUOLINGO وجود دارد و نیازهای شما را تامین می کند. زبان های عجیب و غریب در این برنامه کم نیستند؛ برخی از آنها را تا به حال حتی نشنیده اید.
پس از انتخاب زبان، DUOLINGO از شما می خواهد یک هدف تعیین کنید. حالت پیش فرض روی روزانه 10 دقیقه تنظیم شده، اما بسته به نیاز خود می توانید اهداف دیگر تا 20 دقیقه در روز را نیز انتخاب کنید. در قسمت بعد علت یادگیری زبان از شما پرسیده می شود؛ درس خواندن، مسافرت و آشنایی با فرهنگ، از جمله گزینه های پیش روی شما هستند. انتخاب هر یک از آنها مسیر و روش یادگیری را تغییر خواهد داد، بنابراین با دقت گزینه مورد نظر را انتخاب کنید.
پس از آنکه مشخص کردید در زبان مورد نظر چقدر مهارت و آشنایی دارید، نخستین درس آموزش زبان برایتان به نمایش در خواهد آمد. همانطور که گفته شد، مبنای DUOLINGO یادگیری بر اساس سرگرمی و گیمیفیکیشن است. در ابتدا تصاویر کارتونی نشان داده شده و از شما خواسته می شود با توجه به عکس، گزینه مناسب را انتخاب کنید. پس از انتخاب، راهنمای صوتی کلمه را تلفظ کرده و به شما امتیاز داده می شود. DUOLINGO درست مانند بازی های کامپیوتری قدیمی طراحی شده؛ نرم افزار در ابتدا به شما 5 قلب می دهد که درست شبیه به تعداد جان ها در بازی قارچ خور است. اگر پاسخ اشتباه بدهید، یکی از قلب ها خواهد سوخت. نرم افزار آموزش زبان پس از آنکه به چند سوال پاسخ صحیح دادید، DUOLINGO به سراغ جمله ها می رود. یک عبارت پیش روی شما قرار گرفته و خواسته می شود با استفاده از لغات، آن را ترجمه کنید. اگر 5 قلب شما بسوزد، به راحتی و به طور رایگان می توانید آنها پس بگیرید. DUOLINGO برنامه ای مفرح است که در کنار سرگرمی، به شما یک زبان جدید نیز یاد می دهد.

HELLOTALK؛ خارجی حرف بزنید!

نرم افزار آموزش زبان

برنامه HELLOTALK روشی متفاوت و خلاقانه برای آموزش زبان در پیش گرفته. حتما شما نیز شنیده اید تا زمانی که در محیط قرار نگیرید، نمی توانید به خوبی یک زبان دیگر را صحبت کنید. HELLOTALK نیز به این نکته توجه کرده و امکان صحبت کردن با ساکنان دیگر کشورها را فراهم نموده است.
پس از باز کردن اپلکیشن، باید مشخص کنید که اهل کجا هستید، به چه زبانی صحبت می کنید و قصد دارید چه زبانی را یاد بگیرید. خوشبختانه HELLOTALK کشور ایران و زبان فارسی را نیز در لیست خود قرار داده است. نکته جالب اینکه تقریبا تمامی زبان های دنیا در اپلیکیشن HELLOTALK قابل یادگیری هستند و محدودیتی از این بابت وجود ندارد.
برنامه 5 سطح پیش مبتدی، مبتدی، متوسط، پیشرفته و حرفه ای دارد؛ بنابراین می توانید از پایه همه چیز را یاد بگیرید. پس از انتخاب این گزینه ها، HELLOTALK فهرست افراد متناسب با توانایی های شما را نشان می دهد. این روش آموزش در نوع خود بسیار جالب و خلاقانه است. فرد مناسب خود را که پیدا کردید، HELLOTALK ویژگی ها و مشخصات او را به شما نشان می دهد. نرم افزار آموزش زبان شما می توانید علاوه بر صحبت کردن، دوست خود را فالو کنید تا به علاقه مندی هایش پی ببرید. اپلیکیشن موقعیت مکانی و وقت محلی را نیز نشان می دهد تا با در نظر گرفتن ساعت، صحبت را آغاز نمایید. نرم افزار علاوه بر امکان صحبت، مجموعه ای از درس های آموزشی را نیز در نظر گرفته تا همه چیز طبق اصول پیش برود. در کل HELLOTALK هم برای یادگیری زبان مناسب است و هم پیدا کردن دوست های بین المللی.

BUSUU؛ آموزش حرفه ای زبان

نرم افزار آموزش زبان

این برنامه 12 زبان پرکاربرد دنیا را پشتیبانی می کند. نکته جالب اینکه اگر زبان انتخابی شما و زبان گوشی هوشمندتان یکی باشد، برنامه فکر می کند شما آن را بلدید و موضوع را به شما اعلام می کند. پس از گذراندن این مرحله، برنامه از شما می خواهد نوع شخصیتی خود را انتخاب کنید؛ اینکه فردی پرتلاش و سخت کوش هستید یا می‌خواهید تنها لغات و اصطلاحات پرکاربرد را یاد بگیرید.
قبل از شروع یادگیری، برنامه از شما آزمون تعیین سطح نیز می گیرد تا آموزش به طور حرفه ای تری ادامه پیدا کند. BUSUU کارش را با یاد دادن لغات شروع می کند. اپلیکیشن یک کار جالب دیگر نیز انجام داده و امکانی فراهم ساخته که تلفظ شما را نیز چک کند. BUSUU از شما می خواهد لغت را با صدای بلند تلفظ کنید وسپس تشخیص می دهد گویش شما صحیح است یا هنوز نیاز به تمرین دارد.
نکته منفی اپلیکیشن BUSUU این است که برای استفاده بسیاری از ویژگی های خوب آن، باید هزینه ماهانه پرداخت کنید. میزان هزینه ماهی 6 دلار است که مبلغ چندانی به حساب نمی آید و به نظر ارزشش را دارد. اگر بخواهید رایگان از BUSUU استفاده کنید، تنها به تعداد محدودی از درس ها دسترسی خواهید داشت. نرم افزار آموزش زبان به طور کلی BUSUU امکانات زیادی از جمله تمرین زبان با افراد حرفه ای و بومی، ارائه درس ها و نکات گرامری، تمرین لغت، برنامه شخصی سازی شده یادگیری و حتی ارائه مدرک معتبر پس از اتمام آموزش را در اختیار کاربر قرار می دهد. بنابراین اگر قصد دارید به طور حرفه ای و با اخذ مدرک زبان یاد بگیرید، اپلیکیشن BUSUU انتخاب خوبی برایتان خواهد بود.

BABBEL؛ اپلیکیشن دوست داشتنی

نرم افزار آموزش زبان

این برنامه از لحظه اول سعی دارد خودش را در دل شما جا کند. هنگامی که BABBEL را باز می کنید، برنامه به چند زبان سلام می کند و حس خوبی به شما منتقل می شود. در قدم اول باید مشخص کنید زبان مادری تان چیست. نرم افزار 13 زبان را برای یادگیری در نظر گرفته که انگلیسی، ایتالیایی، هلندی، روسی، اسپانیایی و فرانسوی از جمله آنها هستند.
BABBEL سیستم یادآوری نیز دارد و می توان با روشن کردن آن، به طور منظم پیش رفت. پس از پرسیدن سوالاتی مانند سن، نوع آشنایی و انگیزه یادگیری زبان، وارد مرحله آموزش می شوید. رابط کاربری BABBEL چشم نواز است و نظر شما را جلب خواهد کرد. برنامه با استفاده از تصویر و چند گزینه، کلمات را به شما یاد می دهد. نرم افزار آموزش زبان در ابتدا لغات ساده و کاربردی مانند سلام، عصر بخیر و موارد این چنینی را یاد خواهید گرفت. پس از گذراندن مراحل مختلف، BABBEL از شما سوال می پرسد تا مطمئن شود کلمات را یاد گرفته اید. می توان گفت که این برنامه بیشتر حالت تمرین کردن و یادآوری دارد؛ اپلیکیشن های آموزش زبان بهتری نیز هستند که می توانند شما را بهتر به هدفتان برسانند.

HINATIVE؛ تمرکز روی مکالمه

نرم افزار آموزش زبان

در این اپلیکیشن بیشتر قرار است مکالمه انجام دهید تا اینکه بخواهید یک زبان را حرفه ای آموزش ببینید. HINATIVE مانند سایر برنامه ها در ابتدا زبان مادری و زبان مورد علاقه را سوال می کند. این برنامه تعداد زیادی زبان دارد و از این بابت احساس کمبود نخواهید کرد. شما قرار است در این نرم افزار با کسانی که زبان بلد هستند صحبت کنید و سوالات خود را بپرسید.
ویژگی مثبت HINATIVE و وجه تمایز آن با اپلیکیشن HELLOTALK این است که دیگر نیازی به پیدا کردن فرد مناسب نیست و برنامه خودش این کار را برایتان انجام می دهد. در ابتدا شخص صحبت کننده درباره زبان مادری خودتان پرسیده و به نوعی باب آشنایی را باز می کند. پس از آن می توانید سوالات خود را بپرسید. نرم افزار آموزش زبان HINATIVE سوالات مرتبط با زبان مادری تان را نشان می دهد؛ زیرا ممکن است آنها سوالات شما نیز باشند. نکته جالب اینکه تعداد زیادی از افراد مانند خودتان را در برنامه خواهید دید. HINATIVE به خوبی از زبان فارسی پشتیبانی می کند و تعداد زیادی ایرانی و البته خارجی هایی که قصد دارند فارسی یاد بگیرند، در اپلیکیشن آموزش زبان HINATIVE حضور دارند.

50 LANGUAGES؛ همه فن حریف!

نرم افزار آموزش زبان

از اسم برنامه پیداست که قرار است 50 زبان مختلف را یاد بگیرید. مطابق انتظار باید اول زبانی که قصد یادگیری آن را دارید و زبان مادری را انتخاب کرده و سپس مرحله به مرحله پیش بروید. 50 LANGUAGES از فارسی هم برای یادگیری و هم به عنوان زبان مادری پشتیبانی می کند.
برنامه چندین بخش از جمله فرهنگ اصطلاحات، الفبا، اعداد و لغت را بای کاربر در نظر گرفته؛ بنابراین می توانید با توجه به خواسته خود یک بخش را انتخاب کنید. یکی از قسمت های جالی توجه، یادگیری لغت به وسیله بازی و سرگرمی است. 3 نوع بازی در نظر گرفته شده عبارتند از پیدا کردن لغت، به خاطر سپردن کلمات و چیدمان صحیح عبارات. نرم افزار آموزش زبان تفکیک بخش های مختلف کمک زیادی به شما خواهد کرد. بخش فرهنگ اصطلاحات بسیار خوب طراحی شده و واقعا کمک کننده است. پس از ورود به این قسمت، لیستی از موقعیت های مختلف مانند آشنا شدن، خانواده، در مدرسه و ساعات روز نمایش دادن می شود؛ آن هم به زبان فارسی. با انتخاب هر یک از آنها می توانید به لیست کلمات، فلش کارت ها و فکت های مرتبط دسترسی پیدا کنید. 50 LANGUAGES اپلیکشینی مفید و کاربردی است و می تواند به شما زبان یاد بدهد.

لرنیت؛ یادگیری به سبک ایرانی

نرم افزار آموزش زبان

اپلیکیشن زبان لرنیت، سعی کرده به طور ساده انگلیسی را به کاربرانش یاد دهد. این برنامه تنها از انگیسی پشتیبانی می کند و خبری از سایر زبان ها نیست. پس از باز کردن نرم افزار، بدون هیچ سوال و جوابی سطح مقدماتی 1 برایتان آورده می شود. می توانید با اسکرول صفحه به سطوح بالاتر برسید و از جایی که مناسب شماست، یادگیری را شروع کنید. نرم افزار آموزش زبان درس ها با سوالات ساده مانند پرسیدن نام، کشور و علایق شما آغاز می شوند. لرنیت در حال حاظر تنها 4 سطح دارد که 2 مرحله به سطح مقدماتی و 2 مرحله هم به متوسط اختصاص داده شده. قرار است به زودی سطح پیشرفته نیز به اپلیکیشن اضافه شود. در لرنیت همه چیز مرحله به مرحله پیش می رود و از پایین ترین سطح، آموزش آغاز می گردد. البته برنامه ضعف هایی دارد که باید برطرف شوند تا امکان رقابت برای آن باقی بماند.

EXPERT؛ آموزش تخصصی زبان

نرم افزار آموزش زبان

EXPERT نام یک اپلیکیشن ایرانی دیگر است که قصد دارد آموزش زبان به شما کمک کند. در ابتدای کار، برنامه توصیه هایی برای استفاده بهتر دارد و نکات لازم برای یادگیری هرچه بهتر را گوشزد می کند. اپلیکیشن EXPERT به چند بخش مختلف تقسیم شده است. 4 مهارت اصلی، جعبه لایتنر، فرهنگ لغت و ابزارهای آموزشی، مهمترین قسمت ها هستند.
می توانید با انتخاب هر مهارت، به درس های مربوطه دسترسی پیدا کنید. بخش خواندن برنامه، جالب و کاربردی طراحی شده. شما سطح خود را انتخاب کرده و سپس یک موضوع را برمی گزینید. سپس یک متن متناسب با مهارت شما نمایش داده شده و یک راهنما نیز به صورت شمرده و واضح، آن را برایتان می خواند. به نظر می رسد کاربران بتوانند با EXPERT زبان را به خوبی یاد بگیرند. نرم افزار آموزش زبان در بخش کمک آموزشی ابزارهای مناسبی وجود دارد. می توانید یادگیری با تصاویر، فیلم و انیمیشن، داستان و موسیقی را انتخاب کنید تا بهتر و کاربردی تر آموزش بینید. برخی از بخش های اپلیکیشن EXPERT پولی است و باید برای دسترسی هزینه پرداخت کنید؛ البته با مبالغ مناسب. در مجموع EXPERT می تواند شما را تا حد زیادی راضی کند.

کاسکو؛ آموزش زبان پیشرفته

نرم افزار آموزش زبان

اپلیکیشن کاسکو سعی دارد هر 4 مهارت اصلی را به شیوه ای مدرن آموزش دهد. این برنامه بخش مکالمه انگلیسی را نیز به تازگی راه اندازی کرده. همچنین شما می توانید میزان پیشرفت خود را نیز از محل در نظر گرفته شده مشاهده کنید.
کاسکو آموزش زبان انگلیسی را بر پایه کتاب های معتبر آکسفورد و کمبریج ارائه کرده است. در ابتدای کار نیز جملات انگیزشی انگلیسی با ترجمه فارسی برایتان نمایش داده می شود. کاسکو دیکشنری داخلی دارد؛ می توانید بدون خروج از برنامه لغات مورد نظر خود را پیدا کنید. نرم افزار آموزش زبان کاسکو قادر است صدای شما را گوش داده و میزان دقت شما در گویش کلمات را بسنجد. همچنین می توانید به صورت آنلاین، با کارشناسان و متخصصان آموزش زبان، ارتباط برقرار کرده و سوالات خود را بپرسید. این اپلیکیشن آموزش زبان ایرانی قادر است امکانات خوبی در اختیار کاربر قرار دهد.

ثبت نظر

*
*